Ortodontinis gydymas

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Ortodontinis gydymas apima ne tik kreivų dantų tiesinimą, bet ir sąkandžio problemų sprendimą. Netaisyklingas sąkandis gali turėti neigiamos įtakos kramtymo bei kalbos funkcijoms, veido ir šypsenos estetikai. Gydytojas ortodontas gydo žandikaulių ir sąkandžio anomalijas, taiso defektus, ištiesina susigrūdusius ar kitaip išsikraipiusius dantis, gydo veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimus, atkuria fiziologinę dantų padėtį dantų lankuose.

Preliminarias ortodontinio gydymo kainas rasite čia.

Ką apima ortodontinis gydymas ir kaip jis atliekamas?

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7-8 metų vaikams, nes tuo metu itin aktyviai formuojasi dantų lankai, auga žandikauliai. Tokio amžiaus vaikams dalis pieninių dantų yra neiškritę ir ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, trūkstamas užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus. Laiku pastebėjus, kad sąkandis netaisyklingas ar trūksta vietos nuolatiniams dantims, pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą, esančias problemas galima sėkmingai pašalinti. Pirmojo vizito metu įvertinus paciento problemas, suplanuojama numatomo dantų gydymo pradžia bei parenkamas gydymo būdas.

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ir suaugusiems žmonėms, dažnai kaip pagalbinis prieš protezavimo ar implantacijos procedūras.

Gydymui naudojami tiek nuimami, tiek nenuimami (fiksuotieji) aparatai vaikams ir suaugusiems: ortodontinės plokštelės, kapos, breketų sistema.

Dantų tiesinimas nematomomis kapomis!

Klinikoje siūlome SPARK skaidrių kapų sistemą, kuri yra skirta ne tik patraukliai šypsenai kurti, bet ir teisingam dantų lankų sąkandžiui formuoti. Jų dėka dantys yra sulygiuojami, nekeičiant gyvenimo įpročių ir nesukeliant nemalonių pojūčių.

Kaip tai atliekama?

Dantų tiesinimas gali būti atliekamas nepriklausomai nuo amžiaus, esant jau išdygusiems pastoviems dantims.

Pirmiausia, gydytojas ortodontas  konsultacijos metu nuima dantų atspaudus, o SPARK laboratorijoje kompiuteriu suplanuojami etapai ir apskaičiuojamas kapų kiekis. Kartu su gydytoju ortodontu galėsite susipažinti su būsimu rezultatu, gydymo trukme ir etapais. Priklausomai nuo gydymo, paskiriami vizitai, kurių metu duodamos naujos kapos ir įvertinamas progresas.

Gydymas gali trukti 6 ir daugiau mėnesių, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo. Nešiojant kapas pagal nurodymus, tiesinimas dažnai būna trumpesnis nei breketais, nes dantų judėjimas vyksta tiksliai suplanavus kompiuteriu.

Kokie tiesinimo kapų privalumai?

 • LENGVOS – kapas patogu nešioti ir naudoti.
 • NEMATOMOS – nepastebimos, nes skaidrios.
 • PRAKTIŠKOS – galima užsiimti įprasta kasdienine veikla.
 • IŠIMAMOS – galima išsiimti, esant poreikiui, nepabloginant gydymo rezultato.
 • HIGIENIŠKOS – kapas lengva valyti, neapsunkinama dantų higiena.
 • TVIRTOS – atsparios dėvėjimuisi.
 • ŠVELNIOS – nedirgina burnos audinių.
 • IŠBANDYTOS – biologiškai suderinamos ir nesukelia alergijų.
 • DISKRETIŠKOS – nesikeičia kalba.

Breketai gali būti:

 • Metaliniai – tai dažniausiai naudojami breketai. Jie pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydynių,  todėl yra tvirti, atsparūs lūžiams ir skilimui. Nors jie yra mažiau estetiški, labiau pastebimi ant danties paviršiaus, tačiau metalinių breketų pagalba gydymas vyksta greičiau. Gydymas naudojant šiuos breketus yra pigesnis.
 • Beligatūriai breketai ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, todėl sumažėja trintis ir gydymas gali vykti greičiau. Tai naujos kartos sparčiai populiarėjantys breketai, juos lengviau taisyklingai išsivalyti. Pacientai, besigydantys šia sistema, jaučia mažesnį diskomfortą, nesiskundžia dantų jautrumu gydymo metu. Šie breketai yra brangesni lyginant su metaliniais. Plačiau apie beligatūrinius breketus.

Keraminių breketų spalva yra panaši į danties spalvą, todėl jie yra mažiau pastebimi, tačiau mažiau patvarūs, o dėl didesnės trinties gydymas su jais vyksta ilgiau. Lūžusį ar nukritusį breketą teks pakeisti nauju, tai brangina gydymą.

Dantų priežiūra nešiojant breketus

 • Valantis dantis, svarbu naudoti specialias ortodontines priemones: šepetėlį, vieno danties šepetėlį, ortodontinius, standesnius tarpdančio siūlus ir/ar šepetėlius, labai praverčia burnos irigatorius.
 • Dantis valytis rekomenduojama kiekvieną kartą pavalgius (praėjus 30 min. nuo valgio).
 • Net ir rūpestingai prižiūrint dantis, nešiojant breketus, apnašos kaupiasi greičiau. Todėl profesionalią burnos higieną derėtų atlikti bent 2 kartus per metus (arba dažniau, pagal gydytojo rekomendacijas). Šios procedūros metu nuvalomi dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitos apnašos, kurių nepašalina įprastas dantų šepetėlis.
 • Nešiojant breketus, patariama atsisakyti lipnių ir labai kietų produktų: jie gali pažeisti breketus, taip pat gali būti sunkiau pašalinami valantis dantis.

Dantų tiesinimas: rinktis kapas ar breketus?

Šiuolaikinė ortodontija gali pasiūlyti ne vieną dantų tiesinimo metodą. Tiek kapos, tiek breketai yra veiksmingi ir saugūs, tačiau prieš priimant galutinį sprendimą, verta juos palyginti ir pasikonsultuoti su gydytoju ortodontu.

 • Breketus galima rinktis net itin sudėtingiems atvejams.
 • Breketų sistema yra fiksuojama ir nenuimama iki gydymo pabaigos.
 • Šie aparatai yra labai pastebimi, todėl tai mažiau estetiškas gydymo metodas.
 • Breketus būtina nuolat paveržti, todėl kas 6 – 8 sav. būtina lankytis pas gydytoją ortodontą.
 • Nešiojant breketus, teks atsisakyti lipnių, kietų maisto produktų.
 • Dantų tiesinimas vidutiniškai trunka 24 mėn.
 • Kapos padeda įvairaus sudėtingumo atvejais, tačiau kartais jos netinka.
 • Būtina paciento motyvacija: kapos ant dantų turi būti 22 – 20 val. per parą.
 • Kapos yra pagamintos iš skaidraus plastiko, praktiškai nepastebimos.
 • Nešiojant ortodontines kapas, gaunamas visas jų rinkinys, todėl nereikia reguliarių apsilankymų pas ortodontą.
 • Nešiojant kapas, galima ir toliau valgyti įprastus produktus ir užkandžius.
 • Dažnu atveju dantys ištiesinami greičiau nei per 18 mėn.

Plačiau apie dantų tiesinimo kapas…

Jeigu sunku apsispręsti ar nežinote, kuris variantas Jums tinkamiausias, kviečiame apsilankyti „Šypsenos magija“ odontologijos klinikoje. Čia dirba patyrę gydytojai ortodontai, kurie įvertins Jūsų dantų būklę, aptars gydymo galimybes ir padės išsirinkti geriausią dantų tiesinimo sprendimą! Jūsų laukia laiko ir pacientų patikrintas ortodontinis gydymas.

Kokia ortodontinio gydymo trukmė?

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią. Aktyvios fazės metu tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pacientas turi lankytis pas gydytoją ortodontą vidutiniškai kas 4-8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka nuo 1,5 iki 2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo, amžiaus, bet ir paciento motyvacijos.

Pasyvioji fazė vadinama RETENCIJA. Jos metu nuėmus aktyvius ortodontinius aparatus pritaikomi fiksuoti ar nuimami reteineriai, siekiant išlaikyti pasiektą ortodontinio gydymo rezultatą. Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, paciento amžiaus bei kitų faktorių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai lankykitės pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną (pagal paskirtas gydytojo ortodonto rekomendacijas).

Ortodontinio gydymo kainos

Preliminarias gydymo kainas galite rasti čia, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad galutinė kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo, dantų tiesinimo trukmės ir pasirinkto gydymo metodo. Išsamų kainyną suteikiame atliekant konsultaciją, įvertinus dantų būklę ir paciento poreikius. Nepaisant to, užtikriname, kad ortodontinis gydymas mūsų klinikoje yra išties prieinamas!

Mano šypsena – mano stilius!

DUK (Ortodontija)

 • Ar dantų tiesinimas bus skausmingas?

  Gydymas nėra skausmingas, tačiau pradedant gydymą ir kelias dienas po breketų paveržimo, dantys gali būti jautresni, kartais jaučiamas maudimo, spaudimo jausmas. Tai trumpalaikis diskomfortas, kuris dažniausiai praeina per kelias dienas.

 • Kaip pasiruošti ortodontiniam gydymui?

  Pradedant gydymą, visi dantys turi būti sveiki. Todėl prieš uždedant breketus ar tiesinimo kapas, atlikite profilaktinę burnos apžiūrą, esant poreikiui – terapinį dantų gydymą, profesionalią burnos higieną ir kitas reikalingas procedūras.

 • Ar užbaigus gydymą dantys visą gyvenimą išliks tiesūs?

  Nuėmus breketus ar kapas, svarbu išsaugoti stabilią dantų padėtį, užfiksuoti pasiektus rezultatus. Tai padaryti padeda specialūs retenciniai aparatai. Tai gali būti plokštelės, kapos, nešiojamos nakties metu ir visiems pacientams ant vidinės dantų pusės fiksuojamas specialus lankelis.

 • Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI