Dantų protezavimas

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Padėti Jums susigrąžinti šypseną gali odontologijos klinikos „Šypsenos magija“ gydytojai odontologai, atliekantys protezavimą. Dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti laminatėmis, vainikėliais, tiltais ar implantais.

KAINOS
KAINOS

Kas atlieka protezavimą?

Dantų protezavimo kainos

Fiksuoti dantų protezai
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis 380
Pavienis cirkonio oksido keramikos vainikėlis priekinių dantų srityje 400
Bemetalės, presuotos E-MAX keramikos vainikėlis/ presuotas sluoksniuotas 395
Bemetalės, presuotos E-MAX keramikos vainikėlis/ presuotas dažytas 380
Metalo keramikos vainikėlis 270
Lietas metalinis vainikėlis 140
Pastovus akrilikos vainikėlis 90
Laikinas plastmasinis vainikėlis 48-60
Danties laminatė (EMAX) 450
Danties užklotas 300
Dantų protezai ant implantų
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto (be atramos, standartinė atrama 80 eurų) 290
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto su individualia atrama 420
Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto (be atramos, standartinė atrama 80 eurų) 420
Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto su individualia atrama 550
Laikinas plastmasinis vainikėlis ant implanto (su atrama) 180
Išimamas protezas vienam žandikauliui ant 2 implantų su lokatoriais 950
Išimamas protezas vienam žandikauliui (2-4 implantai), fiksuojamas ant sijos su detalėmis 2000 – 2600
Fiksuotas protezas ant 4 implantų su akriliniais dantimis (ekonominis variantas) 2350
Fiksuotas protezas ant 4 implantų chromkobalto karkasu ir metalo keramikos dantimis (10 dantų, atramos įskaičiuotos) 3200
Fiksuotas protezas ant 4 implantų su pilno kontūro cirkonio vainikėliais (10 dantų, atramos įskaičiuotos) nuo 4200
Išimamieji dantų protezai
Išimamas dantų protezas 350
Elastingas dantų protezas 230 – 460
Lanko atraminis metalinis dantų protezas 710 €
Elastingas lanko atraminis dantų protezas 650 €
Kiti protezavimo darbai
Seno vainikėlio nupjovimas 20 €
Sudėtingas seno vainikėlio nupjovimas 35 €
Kultinis įklotas Nuo 65 €
Nukritusio vainikėlio pricementavimas 35
Kapa nuo dantų dilimo 90 – 110 €
Alginatinio atspaudo nuėmimas 15
Individualus šaukštas protezavimui 20
Išimamo dantų protezo lūžio pataisa, sutvirtinta armatūros tinkleliu 70 €
Akrilinio danties įstatymas į išimamą dantų protezą/ kiekvienas papildomas dantis (su atspaudu) 60€/ 10
Išimamo dantų protezo apkabos išlenkimas ir įstatymas (su atspaudu) 50
Išimamo dantų protezo lūžio, įskilimo pataisa 45

Kodėl svarbus dantų protezavimas?

Netekus dantų, susilpnėja kramtymas, likę dantys kramtant yra per daug apkraunami ir ilgainiui taip pat praranda įprastą išvaizdą bei funkciją. Kaip to pasekmė išsivysto žandikaulio sąnario pakitimai – šis gauna per didelį krūvį, greičiau dėvisi, galiausiai pradeda skaudėti, o judesiai tampa riboti.

Preliminarias dantų protezavimo kainas rasite čia.

Keraminės dantų laminatės

Dantų laminatės vienas iš populiariausių bei saugiausių estetinio restauravimo metodų šiandieninėje odontologijoje. Procedūros metu ant danties priekinio paviršiaus tvirtinama itin plona iš keramikos pagaminta plokštelė, atkartojanti natūralią danties formą ir skaidrumą, todėl sukuriama ypatingai estetiška šypsena. Dantų laminatėmis galima koreguoti ar visiškai transformuoti dantų išvaizdą, formą, dydį ir spalvą. Tai greitas, maksimalus šypsenos pokytis ir natūralus rezultatas su minimalia invazija.

Galimi keli protezavimo variantai: dantų protezavimas neišimamais (fiksuotais) ir išimamaisiais protezais. Protezų parinkimas priklauso nuo burnoje likusių dantų skaičiaus ir būklės.

Neišimamieji (fiksuotieji) protezai

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus. Ištobulėjus protezavimo medžiagoms, daugelį metų protezavimui naudotą metalo keramiką, keičia bemetalė keramika. Populiariausi vainikėliai:

Cirkonio keramikos protezai

Bemetalės keramikos vainikėlis tai keraminės apdailos vainikėlis, kurio sudėtyje nėra metalo lydinio. Jis klijuojamas prie natūralių danties audinių ir padengia visus danties vainiko paviršius. Bemetalės keramikos protezai gaminami iš porceliano, todėl jie yra pralaidūs šviesai, nesukelia alergijos ir idealiai tinka priekinių dantų protezavimui. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

Itin estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Toks protezas tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Šie protezai atrodo gana estetiškai ir yra pakankamai tvirti, tačiau turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Mūsų klinikos Facebook paskyroje, rasite video reportažą, apie dantų protezavimo mitus. Pridedame nuorodą:
Facebook video apie protezavimo mitus

Protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltai, taip pat dantų protezai, dedami ant implantų), fiksuojami prie likusių dantų. Jie pagerina kramtymo efektyvumą, suteikia gerą estetinę išvaizdą ir atgaunamas pasitikėjimas savimi. Taigi pacientas sugrąžinamas į visavertį asmeninį ir visuomeninį gyvenimą.

Dantų nebuvimas turi įtakos žandikaulių kauliniam audiniui. Netekus dantų, dėl vyraujančios rezorbcijos mažėja kaulo masė, prasideda žandikaulių alveolinių ataugų atrofija, pasikeičia žandikaulių forma. Pažemėja žmogaus apatinis veido trečdalis, sumažėja raumenų tonusas, veide atsiranda raukšlių, žmogus atrodo senesnis. Tai turi neigiamos įtakos paciento sveikatai ir gyvenimo kokybei, nes sveikai ir gražiai atrodantys dantys yra itin svarbūs siekiant išlaikyti gerą savijautą bei pasitikėti savimi.

Čia galite skaityti plačiau apie cirkonio keramiką.

Išimamieji pilni arba daliniai protezai

Protezai, skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viršutiniame ar apatiniame lanke. Jie dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, jeigu dėl kažkokių priežasčių negalimas dantų protezavimas implantais. Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame ar (ir) viršutiniame dantų lanke, gali būti fiksuojami ir ant implantų – dviejų, keturių ar šešių, priklausomai nuo pasirinkto protezavimo būdo.

Kompensacija už dantų protezavimo paslaugas

Jūsų patogumui už odontologijos klinikoje „Šypsenos magija“ suteiktas protezavimo paslaugas galite gauti kompensaciją, nes esame pasirašę sutartį su Teritorine ligonių kasa (TLK). Šiuo metu galioja nustatyta dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto tvarka. Pagal šią tvarką teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD):

 • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • vaikai iki 18 metų;
 • asmenys, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Norėdami gauti dantų protezavimo paslaugas, apdraustieji PSD turi kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios yra prirašyti (gydymo įstaiga turi būti sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK)) arba į kitos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir sudariusios sutartį su TLK dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo ir apmokėjimo.

Konsultacijos metu gydytojas odontologas (arba retesniais ir sudėtingesniais atvejais gydytojų konsiliumas) nustatęs teisę ir dantų protezavimo pagrįstumą bei įvertinęs dantų būklę, protezuojamus dantis, turi suvesti duomenis į Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą, bei asmenį užregistruoti Eilių ir atsargų valdymo informacinės sistemos Dantų protezavimo posistemyje (EVIS DP). Taigi visi duomenys tvarkomi ir registruojami elektroniniu būdu vietoje, o asmuo papildomai jokių prašymų gydymo įstaigai ar TLK rašyti ir teikti neturi.

Konsultacijos metu asmuo iš karto informuojamas apie teisės gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas įgijimą arba neįgijimą – įstaiga privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą.

Asmuo, turintis teisę gauti kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas ir užregistruotas EVIS DP, turi pasirinkti ir kreiptis į gydymo įstaigą, kuri dėl dantų protezavimo pasaugų yra sudariusi sutartį su bet kurią TLK. Dantų protezavimo paslaugų teikimo išlaidos apmokamos paslaugas suteikusiai įstaigai. Jeigu gydymo įstaiga sutarties dėl minėtų paslaugų su TLK neturi, tuomet dantų protezavimo paslaugos nebus kompensuojamos ir už jas asmuo turės susimokėti savo lėšomis.

Dantų protezavimo paslaugos turės būti suteiktos per 3 metus nuo šios teisės įgijimo – asmens užregistravimo EVIS DP posistemyje. Pakartotinai kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas pacientas galės gauti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

Dantų protezavimo kompensuojamoji suma

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

1. pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:

 • kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur;
 • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas);

2. vaikams:

 • kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur;
 • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas);

3. asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:

 • po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats. Visi šiuolaikiniai protezai gaminami naudojant tikslias technologijas, jie puikiai pritaikyti ir ilgai tarnauja. Mūsų klinikoje aukštos kvalifikacijos specialistai iš daugelio būdų parinks tą, kuris geriausiai Jums tiks, suderins funkcionalumą, estetiką bei ilgaamžiškumą.


Preliminarias kainas rasite čia

Mano šypsena – mano stilius!

DUK

 • Ar dantų protezai skirti tik vyresnio amžiaus žmonėms?

  Protezai apima daugybę skirtingų restauracijų: nuo estetinio dantų atkūrimo porceliano keramikos laminatėmis, iki protezų, fiksuojamų ant implantų. Todėl įsitikinimas, kad protezai skirti tik senjorams šiandien yra toli nuo tiesos. Šiuolaikiški protezai savo išvaizda praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, padeda pilnai atkurti jų funkcijas ir tinka įvairaus amžiaus žmonėms.

 • Ar dantų protezavimas yra skausminga procedūra?

  Gyvi dantys protezuojami pritaikius vietinę nejautrą, todėl procedūros metu skausmo nejausite. Jeigu dantys yra negyvi, skausmo net ir neturėtų būti.

 • Ar dantų protezavimo procedūrai reikia iš anksto pasiruošti?

  Protezavimas nereikalauja sudėtingo išankstinio paciento pasiruošimo. Tačiau verta atsižvelgti į šiuos aspektus:

  • Dantų protezavimas dažnai yra minimaliai invazyvi procedūra. Vis dėlto jos metu pacientas turi būti fiziškai sveikas, nesirgti peršalimo ar infekcinėmis ligomis.

  • Siekiant geriausių rezultatų, prieš protezavimą atlikite profesionalią burnos higieną.

  • Ateikite į procedūrą pailsėję, sočiai, tačiau lengvai pavalgę.

  • Jeigu yra pasireiškusios alerginės reakcijos ir/ar vartojate receptinius medikamentus, iš anksto įspėkite gydytoją.

  Laikantis visų rekomendacijų, protezavimas praeis sklandžiai, o rezultatai džiugins ilgus metus!

 • Kaip dažnai reikės keisti protezus?

  Kokybiški protezai yra ilgaamžės restauracijos. Fiksuojami (neišimami) protezai gali patikimai tarnauti ne vienus metus ar net dešimtmečius.

  Svarbu nepamiršti, kad protezų tarnavimo laikas priklauso ir nuo paties paciento įpročių. Siekiant, kad restauracijos tarnautų kuo ilgiau, svarbi kruopšti jų priežiūra namuose, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena ir profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją odontologą.

  Nešiojant išimamas dantų plokšteles, būtina jas reguliariai perbazuoti dėl nuolatinio dantų kaulo tirpimo. Ši procedūra užtikrins, kad protezas priglus prie dantenų be tarpų, geriau laikysis, nelūžinės.

 • Kaip prižiūrėti protezus namuose?

  Neišimami dantų protezai turėtų būti prižiūrimi kaip natūralūs dantys: naudojant švelnų dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą/šepetėlį, dantų pastą ir burnos skalavimo skystį.

  Išimamus protezus patariama valyti po valgio, nakčiai palikti švarius, kad nesiveistų bakterijos.

 • Submitted Successfully

  We will respond soon

  Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI