Profesionali burnos higiena (PBH)

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena, tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos minkštos ir mineralizuotos apnašos (dantų akmenys) tiek nuo danties paviršiaus, tiek po dantenomis. Tokiu būdu gerinama ne tik dantenų būklė ir stabdomos periodonto ligos, bet ir gaivinama burnos ertmė bei natūraliai pašviesinami dantys.

Preliminarias burnos higienos kainas rasite čia.

Kodėl ji yra būtina?

Yra išties nemažai labai svarbių medicininių priežasčių, dėl kurių apsilankymas pas odontologą turėtų tapti nauju geru ir sveiku Jūsų įpročiu. Kruopšti nuolatinė dantų priežiūra – dantų valymas bent du kartus per dieną su dantų šepetėliu ir pasta, burnos skalavimo skysčio, tarpdančių šepetėlio bei dantų siūlo naudojimas tarpdančiams valyti – ypač sumažina dantų ligų atsiradimo tikimybę. Visgi šiuolaikiniame nuolat skubančiame pasaulyje ne visada turime pakankamai laiko taip kruopščiai prižiūrėti dantukus.

Ilgai nesikreipiant į specialistus profesionaliai burnos higienos procedūrai, kiekvieno iš mūsų burnos ertmėje besikaupiantis minkštasis apnašas, bei besiformuojantys dantų akmenys sukelia dantenų uždegimą, dėl kurio vėliau vystosi rimtos dantenų ligos, pavyzdžiui, periodontitas. Dėl periodontito tirpsta kaulas, kuriame įsitvirtinę dantys, todėl galimas net jų netekimas. Profesionali burnos higiena yra prevencija nuo dantų karieso, burnos gleivinės ir periodonto ligų. Nesveika burnos ertmė yra atvira infekcijoms ir neigiamai veikia bendrą organizmo veiklą – širdies, plaučių, inkstų darbą, sąnarius ir vaisių nėštumo metu.

Kaip atliekama burnos higiena?

Ultragarsinio skalerio pagalba ir specialiais instrumentais nuo visų dantų paviršių yra šalinami toksinai, mikroorganizmai, nuvalomas minkštas ir kietas dantų apnašas, esantis virš ir po dantenomis. Dantų ir plombų paviršiai poliruojami panaudojant oro–abrazinę „Air-flow“ sistemą – modifikuotą sodos, vandens ir oro srovę bei fluoro turinčią pastą. Procedūros metu nustatomas individualaus dantų valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmens higienos, parenkamos individualios burnos higienos priemonės. Šias procedūras atlieka gydytojas odontologas ar burnos ertmės higienistas.

Odontologijos klinikoje „Šypsenos magija“ naudojamos tik aukščiausios kokybės medžiagos, pasitelkiant naujausias technologijas.

Kokia procedūros trukmė?

Burnos higiena dažniausiai trunka iki 1 valandos. PBH atliekama per vieną vizitą (jei atvejis sudėtingesnis, gali prireikti kelių vizitų), derinant ultragarsinį skalerį, kiuretes ir Air&Go perio sistemą nupučiant su soda ant dantų atsiradusį pigmentą.

Burnos higieną svarbu atlikti reguliariai

Specialistai rekomenduoja profesionalią burnos higieną profilaktiškai atlikti 1 – 2 kartus per metus. Tačiau, jei akmenys yra linkę kauptis, pacientas daug rūko ar serga periodonto ligomis, pas profesionalų burnos higienistą patartina apsilankyti ir dažniau, kas tris – keturis mėnesius.

Odontologijos klinikoje „Šypsenos magija“ dirbanti specialistų komanda turi daugiametę patirtį profesionalaus burnos ertmės gydymo srityje, kiekvienam klientui skiriamas išskirtinis dėmesys ir atidumas. Mums svarbus ne tik medicininis, bet ir žmogiškasis ryšys.

Pasirūpinkite savimi ir džiaukitės gaivia šypsena!

Burnos higiena (DUK)

 • 1. Kiek kainuoja burnos higiena?

  Procedūros kaina mūsų klinikoje – 55 – 65 eurai, tačiau galutinė kaina priklauso nuo situacijos sudėtingumo (atliekama per 1 ar 2 kartus), apnašų kiekio.

 • 2. Ar atliekant burnos higieną, jausiu skausmą?

  Jeigu paciento dantys labai jautrūs, jis serga dantų/dantenų ligomis, yra daug apnašų arba burnos higiena atliekama nereguliariai, gali būti jaučiamas trumpalaikis vieno ar kelių dantų jautrumas. Vis dėlto, dažniausiai pacientai nepatiria skausmo ir kitų nemalonių pojūčių.

  Jeigu procedūros metu jaučiamas didelis jautrumas, galime atlikti vietinę nejautrą, rekomenduojame jautrumą mažinančias priemones, kurias galite naudoti namuose po procedūros.

 • 3. Kokio amžiaus vaikams gali būti atliekama higiena?

  Burnos higieną (daug trumpesnę ir paprastesnę nei suaugusiems) saugu atlikti net ir vaikams su pieniniais dantimis, jei juos padengęs paprastu dantų šepetėliu nebenuvalomas apnašas. Labai svarbu nuo mažens ugdyti burnos priežiūros įgūdžius ir pratinti vaiką prie profilaktinių vizitų pas gydytoją odontologą. Tai užtikrins dantų, dantenų ir visos burnos ertmės sveikatą ateityje.

 • 4. Kiek trunka ši procedūra?

  Priklausomai nuo apnašų kiekio, burnos higieną dažniausiai atliekame per 35 – 60 minučių.

 • 5. Kasdien valausi dantis, naudoju tarpdančių siūlą, todėl mano burnos būklė – labai gera. Ar tai reiškia, kad profesionali burnos higiena man nereikalinga?

  Net ir užtikrinant labai kruopščią burnos priežiūrą, ši procedūra yra būtina kiekvienam iš mūsų, ypač jei turite dantų implantų ar dantų tiltų. Higienos metu nuvalomos kietos, mineralizuotos apnašos – dantų akmenys. Taip pat šalinamos pigmentinės dėmės, kurių neįveikia paprastas dantų šepetėlis.

  Reguliariai atliekama burnos higiena padeda išvengti gingivito ir kitų dantenų ligų, sumažina ėduonies riziką ir užtikrina, kad Jūsų šypsena bus dar baltesnė.

 • 6. Ar burnos higieną saugu atlikti po estetinio dantų plombavimo ar protezavimo laminatėmis?

  Ši procedūra labai svarbi ir dantims po plombavimo/protezavimo. Mūsų burnos higienistai dirba itin atsakingai, todėl restauracijos nėra subraižomos ar kitaip pažeidžiamos. Pašaliname pigmentines dėmes, kruopščiai nupoliruojame dantų paviršių, kad jie įgautų natūralų blizgesį ir baltumą.

 • Submitted Successfully

  We will respond soon

  Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI