Breketai

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Odontologijos klinikoje „Šypsenos magija“ atliekamas efektyvus dantų tiesinimas breketais.

Pasitelkus metalinius, beligatūrinius arba keramikinius breketus, pavyksta išspręsti mažas, vidutines ir sudėtingas ortodontines problemas: nuo kreivos dantų padėties iki netaisyklingo sąkandžio.

KONTAKTAI
KAINOS
+370 657 33009
PASLAUGŲ KAINOS

Kas atlieka dantų tiesinimą?

Dantų tiesinimo eiga

    1. Pirminė konsultacija. Pirmo vizito metu pacientas išsako savo lūkesčius, gydytojas įvertina jo dantų padėtį, sąkandį ir aptaria gydymo galimybes.

    2. Paciento ištyrimas. Norint tiksliai suplanuoti gydymą, būtinas nuodugnus paciento ištyrimas. Daroma panoraminė rentgeno nuotrauka, šoninė galvos rentgenograma, nuimami dantų atspaudai.

    3. Gydymo planavimas. Analizuojami gauti duomenys, suplanuojama gydymo eiga, parenkamas efektyviausias dantų tiesinimo metodas ir reikalingos priemonės rezultatui pasiekti (pvz., ortodontiniai mikro sraigtai).

    4. Pasiruošimas gydymui. Kad dantų tiesinimas breketais būtų sėkmingas ir saugus, gali tekti pasiruošti. Tai apima terapinį dantų gydymą, esant būtinybei – vieno ar kelių dantų šalinimą.

    5. Breketų klijavimas. Tvirtinant breketus, ant dantų klijuojami metaliniai arba keramikiniai kvadratėliai, kurie sujungiami plona vielute.

    6. Dantų tiesinimas. Jo trukmė individuali, priklausomai nuo situacijos sudėtingumo. Kas 4 – 8 savaites reikalingi vizitai pas gydytoją ortodontą. Jų metu vertinamas pasiektas progresas, breketai paveržiami.

    7. Pasyvi gydymo fazė. Užbaigus dantų tiesinimą, pasiekus suplanuotą rezultatą, ortodontas nuima breketus. Siekiant išsaugoti pasiektą dantų padėtį, pritaikomi fiksuojami ar nuimami reteineriai, arba palaikomieji aparatai. Tai gali būti iš vidinės dantų pusės tvirtinami nenuimami lankeliai, išimamos plokštelės ar kapos (nešiojamos nakties metu).

Breketų tipai

Mūsų klinikoje dantų tiesinimas atliekamas pasitelkus metalinius, beligatūrinius ir keramikinius breketus. Aptarkime jų privalumus ir trūkumus:

Metaliniai breketai

Tradiciniai breketai, pagaminti iš trinčiai, spaudimui, lūžiams atsparių metalo lydinių. Tai vienas populiariausių pasirinkimų, kuris leidžia pasiekti optimalius gydymo rezultatus.

 • Tikslus ir efektyvus gydymas: nors kiekvieno paciento atvejis individualus, naudojant metalinius breketus gydymas vyksta sklandžiai ir gana sparčiai. Rezultatą dažniausiai pavyksta pasiekti per 18 – 24 mėnesius.
 • Palanki kaina: dantų tiesinimas metaliniais breketais yra pigesnis lyginant su kitomis alternatyvomis, tačiau pasiekiami ne mažiau puikūs rezultatai.
 • Patvaresni aparatai: metaliniai breketai geriau atlaiko kramtymo metu tenkančius išbandymus, yra atsparesni, todėl mažesnė rizika, kad breketas atsiklijuos ar nulūš.
 • Mažiau estetikos: metalinių breketų sistema yra matoma iš tolo, todėl dalis pacientų pageidauja mažiau pastebimų, estetiškesnių dantų tiesinimo aparatų.
 • Fizinis diskomfortas: iš pradžių ortodontiniai aparatai gali būti nepatogūs. Dažnai praeina kelios dienos ar net savaitė, kol prie jų priprantama. Kurį laiką dantų tiesinimo aparatai gali dirginti dantenas ir kitus burnos audinius. Nemalonius pojūčius sumažinti padeda ortodontinis vaškas.
 • Sudėtingesnis išsivalymas. Į standartinius breketus labiau stringa maisto likučiai, todėl reikia kruopščiau valytis dantis nei pvz. su beligatūriais breketais.

Beligatūriniai breketai

Taip pat gaminami iš metalo lydinio, todėl savo išvaizda yra panašūs į tradicinius metalinius breketus. Beligatūrinių ortodontinių aparatų išskirtinumas yra speciali užrakto sistema, kurios pagalba sumažėja trintis, tačiau dantų tiesinimo procesas vyksta nuolat.

 • Spartesnis gydymas: dėl specialaus užrakto, dantų tiesinimas vyksta šiek tiek greičiau (lyginant su įprastais breketais, rezultatai pasiekiami keliais mėnesiais anksčiau).
 • Mažiau matomi aparatai: beligatūriniai breketai turi aukštesnį profilį. Dėl šios priežasties jie mažiau pastebimi nei tradiciniai, yra šiek tiek estetiškesni.
 • Paprastesnė priežiūra: beligatūrinių breketų dizainas lengviau pasiduoda valymui, todėl užtikrinti gerą burnos higieną ir breketų švarą yra paprasčiau.
 • Mažiau diskomforto: pacientai, pasirinkę beligatūrinę sistema, jaučia mažesnį fizinį diskomfortą, praktiškai nepatiria dantų jautrumo, maudimo gydymo metu.
 • Kaina: pagrindinis beligatūrinė breketų trūkumas – jie yra brangesni už įprastus metalinius breketus.

Čia rasite daugiau informacijos apie beligatūrinius breketus.

Keramikiniai breketai

Ieškantiems estetiškesnio gydymo varianto, rekomenduojame rinktis keramikinius breketus, kurių spalva pritaikoma prie natūralios danties spalvos.

 • Geresnė išvaizda: jie atitinka dantų spalvą, yra sujungiami naudojant skaidrią vielutę, todėl iš tolo keraminių breketų praktiškai nesimato.
 • Patogiau valgyti: keramikinių breketų forma apvalesnė, jie mažesni nei tradiciniai, todėl kramtyti maistą ir prižiūrėti dantis gydymo metu yra paprasčiau.
 • Gydymo efektyvumas: pasitelkus estetiškus ir patogius keramikinius breketus, ne mažiau efektyviai galima išspręsti daugumą ortodontinių problemų.
 • Mažiau patvarumo: porceliano keramika yra trapesnė, mažiau atspari trinčiai, kramtymo krūviui, mechaniniams pažeidimams, lyginant su metalu, todėl yra didesnė rizika pažeisti breketus. Lūžusį ar nukritusį breketą tenka pakeisti nauju, todėl gydymas šiek tiek pabrangsta ir gali pailgėti.
 • Didesnė kaina: dantų tiesinimas naudojant breketus, pagamintus iš porceliano keramikos, yra brangesnis, todėl yra prieinamas ne visiems pacientams.
 • Šiek tiek ilgesnis gydymas: dantų tiesinimas pasirinkus keramikinius breketus gali trukti keliais mėnesiais ilgiau.
 • Tinka ne visais atvejais: nors su keramikiniais breketais pavyksta išspręsti daugelį ortodontinių anomalijų, jeigu atvejis sudėtingas, jie gali netikti.

Burnos higiena dantų tiesinimo metu

Dantų tiesinimo metu burnos higienai reikėtų skirti daugiau dėmesio. Breketai gali apsunkinti dantų priežiūrą, todėl dalinamės keliais patarimais, kurie padės užtikrinti dantų ir tarpdančių švarą:

 • Pasirūpinkite specialiomis priemonėmis. Tai ortodontiniai, standesni tarpdančių siūlai, vieno danties šepetėlis, burnos irigatorius.
 • Dantis valykite dažniau. Rekomenduojama dantis ir tarpdančius valyti po kiekvieno valgio, praėjus pusvalandžiui nuo valgymo. Atsigėrus arbatos, kavos, kakavos, sulčių, saldinto gėrimo, kruopščiai praskalaukite burną.
 • Reguliariai atlikite burnos higieną. Tiesinant dantis breketais, apnašas ant dantų ir ties dantenomis kaupiasi greičiau. Profesionalią burnos higieną atlikite 2 – 3 kartus per metus, arba dažniau, jeigu taip rekomendavo Jūsų ortodontas. Procedūros metu pašalinami dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitas apnašas, sumažinama ėduonies, dantenų ligų rizika.

Breketų kainos

Pasiruošimas gydymui
Ortodonto konsultacija (pirminė apžiūra, ištyrimas) 30 €
Diagnostiniai modeliai su sąkandžio registru 50 €
Gydymo planas (cefalometrinė analizė, ortopantogramos įvertinimas, modelių analizė) ir pristatymas 25 €
Breketai
Metaliniai breketai (1 žandikaulis) 600 €
Beligatūriniai metaliniai breketai (1 žandikaulis) 740 €
Keramikiniai breketai (1 žandikaulis) 800 €
Lanko pakeitimas 45 – 60 €
Breketų nuėmimas, klijų nupoliravimas (1 žandikaulis) 100 €
Retencinė kapa 100 €
Retencinė plokštelė ir pritaikymas 140 €
Retencinės vielutės užklijavimas 70 €
Elastikai 10 €

Svarbu žinoti: tai tik preliminarios gydymo kainos. Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, atsižvelgiant į paciento dantų būklę.

KONTAKTAI

Mano šypsena – mano stilius!

Breketai (DUK)

 • 1. Ar breketai yra vienintelė ortodontinio gydymo galimybė?

  Ne, dantys tiesinami naudojant nuimamus ir nenuimamus aparatus. Nuimami aparatai tai ortodontinės plokštelės, skaidrios tiesinimo kapos. Jie tinka ne visais atvejais, todėl tinkamiausią gydymo sprendimą ortodontas parinks individualiai, įvertinęs Jūsų situaciją.

 • 2. Kokio amžiaus vaiką reikia atvesti pas ortodontą?

  Pirmasis vizitas rekomenduojamas vaikui sulaukus 7-8 metų. Šiame etape aktyviai formuojasi dantų lankai, auga žandikauliai. Tokio amžiaus vaikams dalis pieninių dantų dažniausiai būna neiškritę, todėl ortodontas gali anksti pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, trūkstamas užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus.

 • 3. Kodėl verta ortodontinį gydymą atlikti kuo anksčiau?

  Jeigu netaisyklingas sąkandis, dantų susigrūdimas ir kitos ortodontinės problemos pastebimos ankstyvame amžiuje, ortodontinis gydymas dažniausiai būna paprastesnis ir trumpesnis, o problemos sėkmingai pašalinamos.

 • 4. Nuo ko priklauso breketų kainos?

  Kiek kainuos dantų tiesinimas lemia šie veiksniai:

  • Breketų tipas: pigiausi yra metaliniai, brangiausi – keramikiniai breketai;
  • Atvejo sudėtingumas: kuo sudėtingesnis atvejis, tuo brangiau gali kainuoti dantų tiesinimas;
  • Vizitų skaičius: kiekvieno apsilankymo metu paveržiamas breketus jungiantis lankas. Tai kainuoja papildomai.

 • 5. Ar dantų tiesinimas veiksmingas suaugusiesiems?

  Taip, dantys efektyviai tiesinami įvairaus amžiaus žmonėms.

  Vyresniems pacientams dantų tiesinimas dažnai atliekamas ruošiantis žandikaulio operacijai, protezavimo ar implantacijos procedūroms.

 • 6. Kaip dažnai reikia lankytis pas ortodontą tiesinant dantis?

  Vizitai dažniausiai vyksta kas 5 – 8 savaites.

 • 7. Ar breketų nešiojimas gali sugadinti dantis, sukelti dantų / dantenų ligas?

  Ne, breketų nešiojimas negadina dantų, nepažeidžia emalio. Tačiau dalis pacientų susiduria su kariesu (ėduonimi) gydymo eigoje.

  Dažniausia to priežastis – mėgavimasis saldumynais, energetiniais ir gazuotais gėrimais, žalingi įpročiai ir nepakankama burnos higiena. Gerai nenuvalytas apnašas kaupiasi aplink breketus, gali pasireikšti emalio dekalcinacija ir ėduonis, todėl gali prireikti terapinio gydymo.

  Nepakankamas dantų, tarpdančių valymas gali pakenkti ir breketams: yra rizika, kad pablogės breketų sukibimas ir jie atsiklijuos.

 • 8. Ar po dantų tiesinimo dantys negrįš į netaisyklingą padėtį?

  Nuėmus ortodontinius aparatus, yra rizika, kad dantų padėtis keisis. Norint užtikrinti rezultatų stabilumą ir ilgaamžiškumą, po aktyvaus gydymo vyksta pasyvi arba retencinė gydymo fazė. Jos metu nešiojami gydytojo paskirti retenciniai aparatai.

 • 9. Ar retencinius aparatus reikės nešioti visą gyvenimą?

  Retencinės fazės trukmė individuali, ją lemia ortodontinės anomalijos sudėtingumas, paciento amžiaus bei kiti veiksniai.

  Tam tikrais atvejais aparatus tenka nešioti visą gyvenimą, tačiau jie nėra matomi (lankeliai klijuojami vidinėje dantų pusėje, o plokštelės ar kapos dedamos tik ruošiantis miegui) ir nekelia fizinio diskomforto.

 • 10. Ar nešiojant breketus pradėsiu švepluoti?

  Tik pradėjus gydymą, pirmomis dienomis gali pasireikšti nedidelis šveplavimas, kartais sunkiau tarti tam tikrus garsus ir žodžius. Tai laikini nepatogumai, prie breketų greitai priprantama ir šveplavimo nelieka.

 • 11. Ar nešiojant metalinius breketus, burnoje jausiu metalo skonį?

  Breketai gaminami iš aukštą biosuderinamumą turinčių metalo lydinių, todėl metalo skonis burnoje neturėtų būti jaučiamas.

 • 12. Ar breketai gali padidinti dantų jautrumą karštam ar šaltam maistui ir gėrimams?

  Dalis pacientų pastebi, kad gydymo metu šiek tiek padidėja dantų jautrumas karštam ar šaltam maistui bei gėrimams. Šiuos pojūčius pašalinsite naudojant jautrumą mažinančią dantų pastą, specialius maitinamuosius dantų kremus.

  Mūsų gydytojas ortodontas ar odontologas visada patars atsižvelgdamas į jūsų dantų būklę.

 • 13. Ar breketų nešiojimas gali paveikti lūpų ar veido raumenų padėtį?

  Nors breketų paskirtis yra dantų ir sąkandžio korekcija, jie gali netiesiogiai paveikti lūpų ar veido raumenų padėtį, ypač jei paciento sąkandžio anomalijos yra didelės. Bet kokie estetiniai pokyčiai paprastai būna nežymūs ir išnyksta baigus gydymą.

 • Submitted Successfully

  We will respond soon

  Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI