Panoraminė dantų nuotrauka ir 3D kompiuterinė tomografija

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Rūpinantis dantų ir burnos ertmės sveikata, labai svarbu tinkamai ir laiku atlikta diagnostika. Klinikoje atliekame ne tik dentalines, bet ir panoramines dantų nuotraukas, taip pat 3D kompiuterinę tomografiją.

Naudojame ypač pažangų, sertifikuotą rentgeną MyRay Hyperion X5. Jis atitinka visus radiacinės saugos reikalavimus, užtikrina minimalią rentgeno spindulių dozę, suteikia ryškų, kokybišką, tikslų vaizdą. Saugu suaugusiesiems ir vaikams!

KONTAKTAI
KAINOS
KAINOS

Kas yra panoraminė nuotrauka?

Panoraminė rentgeno nuotrauka – vienas svarbiausių aspektų ruošiantis gydymui, nustatant galimas ligas, traumas, pažeidimus ir anomalijas. Tai specialus rentgeno tyrimas, kurį atlikus, matomas ne tik visų dantų, bet ir žandikaulių ir kitų burnos struktūrų vaizdas. Tai saugi, efektyvi ir būtina diagnostikos priemonė ruošiantis įvairioms odontologinėms procedūroms.

Svarbu žinoti: kartais panoraminės nuotraukos yra painiojamos su dentalinėmis. Nors abu diagnostikos metodai yra svarbūs ir naudingi, esminis skirtumas – dentalinė nuotrauka yra mažesnės apimties. Ji suteikia vieno ar kelių dantų ir juos supančio kaulo vaizdą. Tuo tarpu panoraminė nuotrauka leidžia matyti bendrą visų dantų ir žandikaulių vaizdą.

Kas yra 3D kompiuterinė tomografija?

Trumpai užsiminėme apie cirkonio privalumus. Verta su jais susipažinti išsamiau:

Kompiuterinė tomografija yra pats tiksliausias dantų diagnostikos metodas taikomas odontologijoje. Ši nuotrauka suteikia galimybę matyti 3D vaizdu visą dantį, o ne vieną jo pusę. Taip pat suteikia daug išsamios informacijos apie dantų, žandikaulių srities audinių būklę, kaulo tankį, kaulų lūžius, įvairias patologijas ir svetimkūnius.

Kada atliekama panoraminė / 3D dantų nuotrauka?

Šios nuotraukos būtinos, jeigu:

 • Ruošiamasi dantų šalinimui – rekomenduojama atlikti planuojant sudėtingą nuolatinių, protinių ir retinuotų (neišdygusių) dantų traukimą.
 • Planuojamas ortodontinis gydymas – ypač aktualu vertinant protinių dantų padėtį, planuojant dantų tiesinimo eigą.
 • Ruošiamasi dantų atkūrimui – panoraminė dantų ir žandikaulio nuotrauka leidžia įvertinti žandikaulio kaulo, burnos audinių būklę ir parinkti efektyviausią dantų implantacijos bei protezavimo planą.
 • Įtariamos periodonto audinio ligos – gaunamas tikslus burnos audinių vaizdas padeda įvertinti periodontologinę būklę, diagnozuoti gingivitą, periodontitą ir kitas ligas.

Kada atliekama panoraminė / 3D dantų nuotrauka?

 • Pasiruošimas rentgenogramai. Gydytojas gali paprašyti nusiimti metalinius auskarus ir kitus aksesuarus, kurie trukdo rentgeno spinduliams prasiskverbti. Suteikiamos apsauginės priemonės, kurios minimalizuoja radiacijos poveikį.
 • Nuotraukos atlikimas. Atliekant rentgeno nuotrauką, pacientas turi kelias sekundes sėdėti ramioje padėtyje, nejudėti. Aparatas fiksuoja vaizdą iš išorės: jis sukasi aplink paciento galvą ir gauna nepertraukiamą rentgenogramą. Matoma burnos, dantų, žandikaulių struktūra.

Panoraminės ir 3D nuotraukos kaina

Skaitmeninė ortopantomograma (panoraminė nuotrauka), siunčiama el. paštu 22 €
Kompiuterinė 3D rentgeno tomografija (abu žandikauliai) 70 €
Kompiuterinė 3D rentgeno tomografija (vienas žandikaulis) 50 €
Nuotraukos įrašymas į skaitmeninę laikmeną (USB) 5 €

Svarbu žinoti: Jei pacientas pageidauja nuotrauką išsinešti, ją galima įrašyti į skaitmeninę laikmeną (USB). Tai papildomai kainuoja 5 eurus.

Mano šypsena – mano stilius!

Panoraminė dantų nuotrauka (DUK)

 • 1. Ar galite atlikti panoraminę nuotrauką / 3D kompiuterinę tomogramą net jeigu nesu klinikos pacientas?

  Taip, reikia tik užsiregistruoti ir pasirinkti Jums patogų vizito laiką. Rentgeno nuotraukas atliekame su gydytojo siuntimu.

 • 2. Ar panoraminę nuotrauką bei 3D rentgenogramą galima atlikti nėščiosioms?

  Naudojame pažangią rentgeno įrangą, todėl rentgeno nuotraukas galime saugiai atlikti net moterims, kurios laukiasi vaikelio. Vis dėlto, jeigu esate nėščia, informuokite gydytoją odontologą. Jis įvertins, ar ši diagnostinė procedūra būtina ir jos nereikėtų atidėlioti, taip pat parinks apsaugines priemones, kad sumažintų galimas rizikas vaisiui dėl jonizuojančios spinduliuotės poveikio.

 • 3. Nešioju auskarus, ar galiu juos pasilikti atliekant panoraminę ar 3D nuotrauką?

  Norint gauti tikslesnį vaizdą, auskarus ir kitus metalinius aksesuarus arti galvos / veido, reikėtų išsiimti.

 • 4. Ar procedūrai reikalingas atskiras pasiruošimas?

  Tai nesudėtinga ir greita procedūra, todėl joks išankstinis paciento pasiruošimas nėra reikalingas.

 • 5. Kiek trunka ši procedūra?

  Dažniausiai nuotrauka atliekama vos per kelias sekundes. Kartu su pasiruošimu užtruksite ne ilgiau nei 10–15 minučių.

 • Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI