Ortodontinis gydymas

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sakandį, kreivus dantis bei jų gydymą. Todėl ortodontinis gydymas apima ne tik kreivų dantų tiesinimą, bet ir sąkandžio problemų sprendimą. Netaisyklingas sąkandis gali turėti neigiamos įtakos kramtymo bei kalbos funkcijoms, veido ir šypsenos estetikai. Ortodontinis gydymas suteiks Jums galimybę nuostabiai šypsotis bei sudarys sąlygas teisingai ir subalansuotai funkcionuoti Jūsų sąkandžiui.

Preliminarias ortodontinio gydymo kainas rasite čia.

Ką apima ortodontinis gydymas ir kaip jis atliekamas?

Gydytojas ortodontas gydo žandikaulių ir sąkandžio anomalijas, taiso defektus, ištiesina susigrūdusius ar kitaip išsikraipiusius dantis, gydo veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimus, atkuria fiziologinę dantų padėtį dantų lankuose.

Pirmasis apsilankymas pas ortodontą rekomenduojamas 7-8 metų vaikams, nes tuo metu itin aktyviai formuojasi dantų lankai, auga žandikauliai. Tokio amžiaus vaikams dalis pieninių dantų yra neiškritę ir ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, trūkstamas užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus. Laiku pastebėjus, kad sąkandis netaisyklingas ar trūksta vietos nuolatiniams dantims, pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą, esančias problemas galima sėkmingai pašalinti. Pirmojo vizito metu įvertinus paciento problemas, suplanuojama numatomo dantų gydymo pradžia bei parenkamas gydymo būdas.

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas ir suaugusiems žmonėms, dažnai kaip pagalbinis prieš protezavimo ar implantacijos procedūras.

Gydymui naudojami tiek nuimami, tiek nenuimami (fiksuotieji) aparatai vaikams ir suaugusiems: ortodontinės plokštelės, kapos, breketų sistema.

Breketai gali būti:

  • Metaliniai – tai dažniausiai naudojami breketai. Jie pagaminti iš aukštos kokybės metalo lydynių,  todėl yra tvirti, atsparūs lūžiams ir skilimui. Nors jie yra mažiau estetiški, labiau pastebimi ant danties paviršiaus, tačiau metalinių breketų pagalba gydymas vyksta greičiau. Gydymas naudojant šiuos breketus yra pigesnis.
  • Beligatūriai breketai ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, todėl sumažėja trintis ir gydymas gali vykti greičiau. Tai naujos kartos sparčiai populiarėjantys breketai, juos lengviau taisyklingai išsivalyti. Pacientai, besigydantys šia sistema, jaučia mažesnį diskomfortą, nesiskundžia dantų jautrumu gydymo metu. Šie breketai yra brangesni lyginant su metaliniais.

Keraminių breketų spalva yra panaši į danties spalvą, todėl jie yra mažiau pastebimi, tačiau mažiau patvarūs, o dėl didesnės trinties gydymas su jais vyksta ilgiau. Lūžusį ar nukritusį breketą teks pakeisti nauju, tai brangina gydymą.

Kokia ortodontinio gydymo trukmė?

Ortodontinis gydymas apima dvi fazes: aktyvią ir pasyvią. Aktyvios fazės metu tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pacientas turi lankytis pas gydytoją ortodontą vidutiniškai kas 4-8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka nuo 1,5 iki 2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo, amžiaus, bet ir paciento motyvacijos.

Pasyvioji fazė vadinama retencija. Jos metu nuėmus aktyvius ortodontinius aparatus pritaikomi fiksuoti ar nuimami reteineriai, siekiant išlaikyti pasiektą ortodontinio gydymo rezultatą. Retencijos trukmė priklauso nuo ortodontinės anomalijos sudėtingumo, paciento amžiaus bei kitų faktorių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai lankykitės pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną (pagal paskirtas gydytojo ortodonto rekomendacijas).

Mano šypsena – mano stilius!

Mes pasiruošę padėti

Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

KONTAKTAI