Kiek laikysis nepriekaištingas dantų baltumas, tiesiogiai priklauso nuo paciento gyvenimo būdo: mitybos pasirinkimo, įpročių, dantų priežiūros. Dažniausiai dantų balinimo rezultatai išlieka iki 2 metų, tačiau kruopščiai prižiūrint dantis, reguliariai atliekant profesionalią burnos higieną, puikūs rezultatai gali išlikti ir gerokai ilgiau.
Ar po balinimo dantys netaps labai jautrūs?
Po procedūros gali pasireikšti nedidelis dantų jautrumas, tačiau šie pojūčiai yra laikini ir paprastai išnyksta nutraukus balinimą. Pasireiškus dantų jautrumui, rekomenduojame naudoti jautrumą mažinančią pastą ar nujautrinantį gelį.
Ar po dantų balinimo galėsiu valgyti įprastus maisto produktus?
Maždaug savaitę po dantų balinimo nevartokite dažančių maisto produktų ir gėrimų – raudonų uogų ir vaisių, burokėlių, kavos, stiprios arbatos, raudono vyno ir pan. Tiesa, pasirinkus dantų balinimą namuose būtent su ENLIGHTEN kapų sistema, nereikia laikytis vadinamos „baltos dietos“: ši unikali balinimo sistema leidžia ir toliau mėgautis kava.
Ar dantų balinimas reikalauja išankstinio pasiruošimo?
Ši procedūra yra greita ir nesudėtinga, todėl atskiro pasiruošimo jai nereikia. Svarbiausia atkreipti dėmesį į kelis aspektus: Dantų balinimo metu dantys ir burnos audiniai turi būti sveiki: procedūra neatliekama sergant dantenų ligomis, esant dantų pažeidimams, dantų šaknų kanalų uždegimui ir pan. Prieš balinimą BŪTINA atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinami dantų akmenys, pigmentinės dėmės…
Ar užbaigus gydymą dantys visą gyvenimą išliks tiesūs?
Nuėmus breketus ar kapas, svarbu išsaugoti stabilią dantų padėtį, užfiksuoti pasiektus rezultatus. Tai padaryti padeda specialūs retenciniai aparatai. Tai gali būti plokštelės, kapos, nešiojamos nakties metu ir visiems pacientams ant vidinės dantų pusės fiksuojamas specialus lankelis.
Kaip pasiruošti ortodontiniam gydymui?
Pradedant gydymą, visi dantys turi būti sveiki. Todėl prieš uždedant breketus ar tiesinimo kapas, atlikite profilaktinę burnos apžiūrą, esant poreikiui – terapinį dantų gydymą, profesionalią burnos higieną ir kitas reikalingas procedūras.
Ar dantų tiesinimas bus skausmingas?
Gydymas nėra skausmingas, tačiau pradedant gydymą ir kelias dienas po breketų paveržimo, dantys gali būti jautresni, kartais jaučiamas maudimo, spaudimo jausmas. Tai trumpalaikis diskomfortas, kuris dažniausiai praeina per kelias dienas.
Kaip prižiūrėti protezus namuose?
Neišimami dantų protezai turėtų būti prižiūrimi kaip natūralūs dantys: naudojant švelnų dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą/šepetėlį, dantų pastą ir burnos skalavimo skystį. Išimamus protezus patariama valyti po valgio, nakčiai palikti švarius, kad nesiveistų bakterijos.
Kaip dažnai reikės keisti protezus?
Kokybiški protezai yra ilgaamžės restauracijos. Fiksuojami (neišimami) protezai gali patikimai tarnauti ne vienus metus ar net dešimtmečius. Svarbu nepamiršti, kad protezų tarnavimo laikas priklauso ir nuo paties paciento įpročių. Siekiant, kad restauracijos tarnautų kuo ilgiau, svarbi kruopšti jų priežiūra namuose, reguliariai atliekama profesionali burnos higiena ir profilaktiniai apsilankymai pas gydytoją odontologą. Nešiojant išimamas dantų plokšteles,…
Ar dantų protezavimo procedūrai reikia iš anksto pasiruošti?
Protezavimas nereikalauja sudėtingo išankstinio paciento pasiruošimo. Tačiau verta atsižvelgti į šiuos aspektus: Dantų protezavimas dažnai yra minimaliai invazyvi procedūra. Vis dėlto jos metu pacientas turi būti fiziškai sveikas, nesirgti peršalimo ar infekcinėmis ligomis. Siekiant geriausių rezultatų, prieš protezavimą atlikite profesionalią burnos higieną. Ateikite į procedūrą pailsėję, sočiai, tačiau lengvai pavalgę. Jeigu yra pasireiškusios alerginės reakcijos…