Dantų vainikėliai

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Norint koreguoti sudėtingus dantų defektus arba atkurti prarastą dantį, yra atliekamas protezavimas. Ant nušlifuoto danties likučių arba implanto tvirtinamas apmovas: dantų vainikėlis (dar vadinamas dantų karūnėle).

KONTAKTAI
KAINOS
+370 657 33009

Kada reikalingos dantų karūnėlės?

Protezavimas dažniausiai atliekamas šiais atvejais:

 • Po ligos ar traumos liko nedaug natūralaus danties audinio, jis yra silpnas;

 • Po endodontinio kanalų gydymo, siekiant sumažinti negyvo danties skilimo riziką;?

 • Atstatant sužemėjusį sąkandį, nuskilusius, nudilusius dantis;

 • Norint koreguoti estetinius danties defektus (spalvos pakitimus, danties formą ir pan.)

 • Atkuriant prarastą dantį ant implanto.

Kokią medžiagą pasirinkti dantų vainikėliams?

Priklausomai nuo paciento situacijos, poreikių ir galimybių, galime pasiūlyti iš skirtingų medžiagų pagamintus dantų vainikėlius. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų:

  • Cirkonio oksido keramika. Tai viena pažangiausių protezavimo medžiagų. Ypač tvirti, kramtymo krūvį puikiai atlaikantys, susidėvėjimui atsparūs vainikėliai, kurie vizualiai nesiskiria nuo natūralių dantų. Cirkonio oksido keramika yra laidi šviesai, geba atkartoti dantims būdingą tekstūrą. Nors šių restauracijų kaina yra kiek didesnė nei kitų vainikėlių, dėl kokybės ir ilgaamžiškumo cirkonio keramika yra vienas populiariausių dantų restauravimo būdų.

  • Bemetalė keramika. Optimalus variantas mėgstantiems estetiką. Bemetalės keramikos dantų vainikėliai ir kiti protezai gaminami iš porceliano, nealergizuoja, yra laidūs šviesai ir savo tvirtumu mažai kuo nusileidžia natūraliems dantims. Vis dėlto, nors šios restauracijos atrodo nepriekaištingai, bemetalė keramika labiau tinka priekinių dantų defektams atstatyti. Protezuojant krūminius dantis, verčiau rinkitės tvirtesnes medžiagas.

  • Metalo keramika. Ekonomiškas variantas: vainikėlį sudaro metalo karkasas, padengtas plonu baltos keramikos sluoksniu. Tai tvirti, mechaniniams pažeidimams atsparūs protezai, kurie tinka krūminių dantų atkūrimui. Vis dėlto, pastebima, kad daliai žmonių pasireiškia alerginė reakcija į metalą. Nukenčia ir estetika: ilgainiui dantenos šiek tiek atsitraukia, palei jas išryškėja melsva juosta. Taip pat svarbu pastebėti, kad metalo keramikos vainikėliai nėra laidūs šviesai, todėl savo išvaizda skiriasi nuo natūralių dantų.

  • Akrilika. Tai plastiška ir gana estetiška medžiaga, kurią dažnai renkasi pacientai, ieškantys ekonomiško dantų protezavimo būdo. Tiesa, akrilikos vainikėliai turi ir trūkumų: savo patvarumu nusileidžia anksčiau aptartoms medžiagoms, greičiau dėvisi, todėl turi būti dažnau keičiami ir labiau tinka priekinių dantų atkūrimui. Bėgant laikui gali pakeisti natūralią spalvą, atrodo mažiau natūraliai lyginant su cirkoniu ar bemetale keramika, sugeria kvapus.

  • Plastmasė. Iš šios medžiagos gaminame tik laikinus dantų vainikėlius (pavyzdžiui, laukiant, kol įsriegti implantai pilnai sugis su kaulu). Plastmasė savo patvarumu ženkliai nusileidžia metalo keramikai, cirkoniui, bemetalei keramikai, todėl tokie vainikėliai gali tarnauti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

Svarbu žinoti!

Nepriklausomai nuo to, kokią protezavimo medžiagą pasirinksite, dantų karūnėlės kiekvienam pacientui gaminamos individualiai, dantų technikų laboratorijoje.

Protezavimo kainos

Fiksuoti dantų protezai
Cirkonio oksido keramikos vainikėlis 380
Bemetalės, presuotos E-MAX keramikos vainikėlis/ presuotas sluoksniuotas 395€
Bemetalės, presuotos E-MAX keramikos vainikėlis/ presuotas dažytas 380
Metalo keramikos vainikėlis 270
Lietas metalinis vainikėlis 140 €
Pastovus akrilikos vainikėlis 90 €
Laikinas plastmasinis vainikėlis 48-60 €

Mano šypsena – mano stilius!

Dantų vainikėliai (DUK)

 • Kiek metų tarnauja dantų vainikėliai?

  Tai priklauso nuo dantų technikų darbo kokybės, gydytojo įgūdžių ir pasirinktos medžiagos. Taip pat labai svarbu ir paciento teisinga dantų priežiūra namuose, reguliariai atliekame burnos higiena 1–2 kartus per metus. Pavyzdžiui, bemetalės keramikos ir metalo keramikos vainikėliai dažniausiai tarnauja keliolika metų, cirkonio keramikos restauracijos – dar ilgiau.

 • Ar dantų protezavimas yra būtina procedūra?

  Daugeliu atvejų, norint išsaugoti gyvybingą, tačiau pažeistą ar susilpnėjusį dantį, protezavimas vainikėliu yra būtinas. Po dantų kanalų gydymo tai dar svarbiau – nes dantis yra nebegyvas, silpnesnis, todėl norint sumažinti skilimo riziką, dantis dažniausiai būna protezuojamas.

  Taip pat ši procedūra reikalinga netekus danties ir įsriegus implantą. Implantas ir vainikėlis leidžia atkurti natūralias danties funkcijas ir užkerta kelia žandikaulio kaulo nykimui.

 • Ar protezavimo procedūra yra skausminga?

  Ne, procedūros metu nepatirsite skausmo ir diskomforto. Ruošiantis protezavimui, pacientui suleidžiama vietinė nejautra.

 • Submitted Successfully

  We will respond soon

  Mes pasiruošę padėti

  Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

  KONTAKTAI