1. Ar dantų implantacijai reikia iš anksto pasiruošti?
Ypatingo pasirengimo dantų atkūrimo procedūrai nereikia, tačiau verta atkreipti dėmesį į kelis aspektus:
-
Atliekant procedūrą, pacientas turi būti fiziškai sveikas, nesirgti peršalimo ar infekcinėmis ligomis.
-
Prieš implantaciją rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną.
-
24 val. iki procedūros nevartokite alkoholio, nerūkykite, nevartokite kraują skystinančių vaistų.
-
Jeigu vartojate receptinius medikamentus, apie tai būtinai informuokite gydytoją.
-
Kelias valandas po implantacijos (kol tęsiasi nejautros sukeltas veido tirpimas) nerekomenduojama valgyti, todėl prieš procedūrą sočiai, tačiau lengvai pavalgykite.
Atsižvelgus į visus šiuos kriterijus, dantų implantavimas praeis sėkmingai ir greitai galėsite džiaugtis atkurtais dantimis!
2. Kaip prižiūrėti dantis po implantacijos?
Dantų priežiūra po implantacijos turėtų būti įprasta: implantai nesukels papildomų rūpesčių. Šias restauracijas prižiūrėkite kaip savo natūralius dantis: naudokite dantų šepetėlį, tarpdančių siūlą, burnos irigatorių, kokybišką dantų pastą ir burnos skalavimo skystį. Taip pat nepamirškite 1 – 2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinamos susikaupusios mineralizuotos apnašos, pigmentinės dėmės.
3. Kiek metų tarnauja implantas?
Daugelis implantų gamintojų savo produktams suteikia viso gyvenimo garantiją. Tai reiškia, kad kokybiškai įsriegtas ir tinkamai prižiūrimas danties implantas patikimai tarnaus ilgus metus, o Jūs galėsite mėgautis mėgstamais patiekalais, bendrauti ir juoktis be jokio diskomforto.
4. Kokio amžiaus žmonėms gali būti atliekama implantacija?
Dantų implantacija gali būti atliekama pacientams, kurie turi išdygusius nuolatinius dantis ir žandikaulis pilnai susiformavęs. Tuo tarpu galutinės amžiaus ribos šiai procedūrai nėra: svarbiausia, kad pacientas būtų pakankamai sveikas.
5. Kodėl implantai yra geresnė alternatyva dantų protezams?
Dantų protezai yra gerokai atgyvenęs metodas, kuris pacientams sukelia nemažai diskomforto. Protezai prasčiau fiksuojasi, gali dirginti burnos gleivinę ir prasčiau atkuria kramtymo funkciją. Dantų protezai gana greitai dėvisi, todėl kas kelerius metus daugeliui žmonių juos tenka keisti naujais.
Vis dėlto, bene didžiausia protezų problema – jie nestabdo žandikaulio kaulo nykimo, todėl net nešiojant protezus, tęsiasi kaulo atrofija, pakinta paciento veido bruožai, pasireiškia kitos sveikatos problemos.
Skirtingai nei dantų protezai, dantų implantacija užkerta kelią tolesniam žandikaulio kaulo nykimui, vainikėliai atrodo ir funkcionuoja kaip natūralūs dantys, gali padėti atkurti net iki 80-100 proc. kramtymo funkcijos. Implantų nereikės keisti prabėgus keleriems metams. Taigi, tai kur kas geresnė investicija į sveikatą, šypsenos estetiką ir gyvenimo kokybę.
6. Kokia tikimybė, kad implantai prigis ir tarnaus ilgai?
Dantų implantų prigijimo sėkmės norma gali skirtis priklausomai nuo to, kur žandikaulyje implantai yra sriegiami. Apskritai, dantų implantai turi sėkmės rodiklį iki 98%. Tinkamai prižiūrint, implantai gali tarnauti net visą gyvenimą.
7. Ar dantų implantų sriegimas yra skausmingas?
Dauguma žmonių, kuriems buvo įsriegti dantų implantai, gali pasakyti, kad diskomfortas, susijęs su šia procedūra, yra labai mažas. Kai kurie pacientai teigia, kad implantacija yra mažiau skausminga nei danties rovimas. Lengvas skausmas, jeigu jis atsiranda, gali būti gydomas priešuždegiminiais skausmą malšinančiais vaistais.
8. Kiek trunka dantų atkūrimo procedūra?
Implantavimo procedūra trunka iki valandos, o dažnai ir gerokai trumpiau.
9. Ar kitą dieną po procedūros galėsiu eiti į darbą?
Ji nesudėtinga, todėl jau kitą dieną jausitės puikiai ir darbingai.
10. Kiek dantų įmanoma atkurti per vizitą?
Vieno apsilankymo metu galima įsriegti ir daugiau implantų, todėl, jei reikia atstatyti keletą dantų, neteks planuoti daug vizitų.
11. Kada reikalingas kaulo priauginimas ir sinuso dugno pakėlimas?
Dantų implantavimas negali būti atliekamas, jeigu prarasta daug žandikaulio kaulo masės.
Tokiu atveju, naudojant paciento kaulą arba jo pakaitalą, atliekamas kaulo priauginimas (augmentacija) arba sinuso dugno pakėlimas – pastorinama sinuso apatinė sienelė, kad būtų atkurtas implantavimui tinkamas kaulo aukštis.
12. Ar visada galima atlikti dantų implantavimą?
Griežtų kontraindikacijų nėra. Vis dėlto, dantų implantavimas negali būti atliekama tik žmonėms, kurių žandikaulis pilnai susiformavęs, todėl netinka vaikams, paaugliams.
Taip pat svarbu, kad pacientas būtų fiziškai sveikas, nesirgtų infekcinėmis, ūminėmis ir užkrečiamomis ligomis, dantenų, burnos audinių, kaimyninių dantų būklė būtų gera. Implantavimo dažniausiai negalima atlikti sergant piktybinėmis ligomis bei nėštumo metu.
13. Bijau gydymo: ar galite atlikti implantavimą su sedacija?
Jeigu jaučiate nerimą, informuokite mūsų komandą. Draugiški, empatiški gydytojai nuramins, papasakos apie procedūros eigą ir padės jaustis drąsiau.
Mūsų klinikoje implantavimo procedūra atliekama vietinėje nejautroje, tačiau užtikriname, kad skausmo nejausite.
14. Kaip elgtis po dantų implantavimo?
Laikykitės gydytojo nurodymų. Jeigu jaučiate maudimą ar skausmą, vartokite paskirtus vaistus.
Pirmomis dienomis po procedūros rinkitės lengvai kramtomą, nekarštą maistą, venkite intensyvaus fizinio krūvio, alkoholio, nerūkykite.
15. Kas yra dantų implantacija?
Tai dantų atkūrimas į žandikaulio kaulą sriegiant implantus ir ant jų tvirtinant protezus. Šis metodas vertinamas dėl ilgaamžiškumo, estetikos ir funkcionalumo. Implantai leidžia atkurti visas dantų funkcijas, ant jų fiksuojami protezai atrodo natūraliai.
16. Kas yra dantų implantai?
Dantis susideda iš vainiko (danties dalis virš dantenų) ir šaknies (nematoma danties dalis po dantenomis). Dantų implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Dantų implantai įsriegiami į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atramos danties atstatymui. Kai dantų implantai prigyja kaule, protezuojama – padaromas danties vainikėlis. Taip maksimaliai atstatoma Jūsų natūralių dantų funkcija.